Yandex Metrica

Bir gecede 87 İHA imha edildi: Terör saldırısı girişimi engellendi!

Bir gecede 87 İHA imha edildi: Terör saldırısı girişimi engellendi!

2 yılı aşkın devam Rusya-Ukrayna savaşında Kiev'in kaybı büyümeye devam ediyor. Son olarak Rusya'dan yapılan açıklamada, bir gecede 87 Ukrayna İHA'sının düşürüldüğünü duyurdu. Söz konusu İHA'ların 70'inin Kiev'e yönelik askeri operasyon karargahının bulunduğu güney Rostov bölgesini hedef aldığı bildirildi. 

Dünya

14.06.2024, 17:53

Rusya Savunma Bakanlığı konuya ilişkin, "Gece boyunca Kiev rejiminin insansız hava araçlarıyla terör saldırısı düzenleme girişimi engellendi" ifadelerini kullandı. 

İran'ın yeni cumhurbaşkanı Mesud Pezeşkiyan oldu İran'ın yeni cumhurbaşkanı Mesud Pezeşkiyan oldu Haberi Görüntüle

87 İHA VURULDU

Söz konusu açıklamanın devamında, "Toplamda 87 Ukrayna İHA'sı Rusya bölgeleri üzerinde düşürüldü" ifadeleri kullanıldı. Ayrıca açıklamada, Rostov üzerinde 70 İHA'nın Kursk ve Voronej üzerinde altışar, Volgorad ve Ukrayna sınırındaki Belgorod bölgesi üzerinde ise ikişer İHA'nın düşürüldüğü bildirildi. 

Biz dolandırıcıyız! O uçak firması geri adım attı: Ölümcül 737 MAX kazalarıyla ilgili suçu kabul edecek Biz dolandırıcıyız! O uçak firması geri adım attı: Ölümcül 737... Haberi Görüntüle

CAN KAYBI YAŞANMADI

Bölge valisi Vasily Golubev Telegram'da Rostov'da herhangi bir insan kaybı yaşanmadığını ancak saldırıların birçok bölgede elektrik kesintilerine yol açtığını söyledi. 

Sözlerine devam eden Golubev, Ukrayna sınırındaki Voronej'de bir yakıt deposunun düşen enkaz nedeniyle hafif hasar gördüğünü söyledi.

Habere Tepki Ver

1

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading