Yandex Metrica

Kremlin'den Ukrayna'ya ateşkes çağrısı: 'Çatışmaları sonlandırmayı teklif ediyoruz'

Kremlin'den Ukrayna'ya ateşkes çağrısı: 'Çatışmaları sonlandırmayı teklif ediyoruz'

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna'ya ateşkes çağrısı yapan Putin'in ateşkes şartlarının süresiz olduğunu söyledi. Peskov, "Burada güvenlik garantilerinin ileride istişare edilmesi söz konusu. Bu kapsamlı, çok derin ve yapıcı bir teklif." dedi.  

Dünya

15.06.2024, 01:20

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Kiev yönetimine saldırıları sonlandırma çağrısında bulundu.

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Putin'in açıkladığı Ukrayna ile ateşkes için Rusya'nın şartlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Ukrayna ile ateşkes şartlarının uyarı ve ültimatom niteliğinde olmadığını savunan Peskov, şunları kaydetti:

"Bunlar, bir barış inisiyatifi. Burada güvenlik garantilerinin ileride istişare edilmesi söz konusu. Bu kapsamlı, çok derin ve yapıcı bir teklif. Elbette, bunun süresi yok ancak cephedeki durum sürekli değişiyor ve Kiev yönetimi için kötü yönde ileride değişebilir. Bu teklif mevcut duruma göre hazırlandı ve Kiev'in, ileride koşulların değişebileceğini dikkate alması gerekiyor. Onların (Ukraynalılar), Putin'in barış teklifini değerlendirme şansları var."

P-800 Oniks hedefe kilitlendi! Kızıldeniz'de kıyamet kopacak: Rus füzeleri İngiliz savaş gemisini vuracak P-800 Oniks hedefe kilitlendi! Kızıldeniz'de kıyamet kopacak: Rus füzeleri İngiliz... Haberi Görüntüle

"ÇATIŞMALARI SONLANDIRMAYI TEKLİF EDİYORUZ"

Sözcü Peskov, Putin'in tekliflerinin belge haline getirilmesine ihtiyaç olmadığını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, bugün yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın birliklerini Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya'dan çekmesi ve NATO'ya katılma isteğinden vazgeçmesi halinde Kiev ile müzakerelere başlayabileceklerini belirterek, "Ukrayna'ya bugün tekrar gerçek bir barış teklifi yapıyoruz. Geçici ateşkesi sağlamayı ve meseleyi dondurmayı değil, çatışmaları sonlandırmayı teklif ediyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading