Yandex Metrica
SON DAKİKA

Emekliye şeker gibi bayram müjdesi! SSK ve BAĞ-KUR emeklisine ikramiyeyle birlikte yeni ödeme!

Emekliye şeker gibi bayram müjdesi! SSK ve BAĞ-KUR emeklisine ikramiyeyle birlikte yeni ödeme!

Türkiye'de Ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2024 Emekli Yılı ilanının ardından emekliye yıl içinde peş peşe müjdeli haberler geldi. Kurban Bayramı öncesinde ise emeklilerin hesabına ikramiye ile birlikte 3 yeni ödeme yansıyacak. 

Ekonomi

01.06.2024, 13:04

16 milyondan fazla emekli vatandaşlar Kurban Bayramı öncesinde ikramiyelerin hesaplarına ne zaman yatacağını merak ediyor. '2024 Emekli Yılı' ilanı sonrasında emekliye promosyon desteğinde artış, bayram ikramiyelerine yüzde 50 zam oranı, özel kamu kurum ve kuruluşlarında indirim ve öncelik gibi birçok fırsat sağlandı.

 

Emekliye cillop gibi müjde: Karar gece yarısı duyuruldu: 20.000 TL ödeme alacaklar Emekliye cillop gibi müjde: Karar gece yarısı duyuruldu: 20.000 TL... Haberi Görüntüle

EMEKLİYE ŞEKER GİBİ MÜJDE!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bayram ikramiyelerinde yüzde 50 zam oranı ile 3000 TL'ye yükselmesinden sonra Kurban Bayramı ikramiyelerinin ise ne zaman yatacağı merak ediliyor. Emekli vatandaşlara ikramiyeyle birlikte yeni bir ödeme yapılacağı duyuruldu. 

Bayram ikramiyesi ve promosyon ikramiyesinin yanı sıra emekli vatandaşların yeni ödemeleri almaları için başvuru yapmaları gerekiyor.

Kurban Bayramı'nın 16 Haziran'a denk gelmesi nedeniyle emekli vatandaşlara bayram ikramiyesinin 10 Haziran'da hesaplara yatacağı tahmin ediliyor.

Deprem bölgesi kalkınıyor! Bakan Şimşek dış finansman rakamlarını açıkladı Deprem bölgesi kalkınıyor! Bakan Şimşek dış finansman rakamlarını açıkladı Haberi Görüntüle

BAYRAM ÖNCESİ BANKA PROMOSYONLARINDA YENİLİK

Bazı bankalar ise emekli vatandaşlara bir sürpriz haber daha verdi. Bazı bankalar promosyonlarını 18 bin TL'ye kadar yükselttiklerini duyururken, müşterilerine özel imkanlar da sunmaya başladı.

Haziran ayında emekli maaşı ödemeleri SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin hesaplarına 10 Haziran'da yatması tahmin ediliyor.

Bankaların promosyon ödemelerinde yeni kampanyalarını duyururken İNG Bank, Yapı Kredi, Akbank, Ziraat Bankası, Halk Bank gibi bankalar promosyon ödemelerinde Kurban Bayramı öncesi yeniliğe gitti. 

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi bankalar 8 bin TL'den 12 Bin TL'ye kadar promosyon imkanı sunarken, Yapı Kredi, İNG Bank toplamda 18 bin TL'ye kadar promosyon imkanı sunuyor. 

10 Haziran'a kadar başvuru yapan emekli vatandaşlar için ise promosyon desteğinden faydalanabilecek. Başvurular mobil bankacılık, internet bankacılığı ve şubelerden TC kimliğiniz ile giderek yapılabiliyor. Emekli promosyon başvurularından 3 iş günü içinde İBAN'dan ödemeler hesaplarda olacak.

 

Habere Tepki Ver

15

49

8

8

4

2

2

3

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading