Yandex Metrica
SON DAKİKA

Sitede Ara

Bodrum cepleri boşaltmayı devam ediyor: Plaja giriş 3000 TL, lahmacun 1000 TL!

Bodrum cepleri boşaltmayı devam ediyor: Plaja giriş 3000 TL, lahmacun 1000 TL!

Muğla'nın Bodrum ilçesi, deniz sezonunun açılmasıyla fiyatlarıyla tekrardan gündeme geldi. Özel plajlara giriş ücretleri Bodrum'da 500 TL'den başlayıp 3 bin TL'ye kadar çıkıyor. Bu plajlarda lahmacun ise 100 liradan, 1000 liraya kadar çıkıyor.  

Gündem

11.06.2024, 17:19

Dünyanın önde gelen turizm bölgelerinden olan Bodrum, sezonun açılmasıyla birlikte absürt fiyatlarıyla tekrardan gündeme geldi. Yarımada genelinde belediye plajları halka ücretsiz hizmet verirken, özel plaj işletmelerinde ise giriş fiyatları 500 TL'den başlıyor, 3 bin TL'ye kadar yükseliyor.

Arz-talep dengesine göre işletme tercihi yapılırken, işletmelerdeki loca fiyatları ise değişkenlik gösteriyor.

Özel plajlarda ise 1 hamburgerin fiyatı 450 TL ile 1000 TL, lahmacunun fiyatı ise 100 TL ile 1000 TL arasında değişiyor.

Valiliklerden duyuru: Çok sayıda ilde gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları yasaklandı Valiliklerden duyuru: Çok sayıda ilde gösteri yürüyüşü ve açık hava... Haberi Görüntüle

'BODRUM PAHALI ALGISI VAR'

Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, "Bodrum, dünyanın ve Türkiye'nin göz bebeği bir yer. Çok güzel bir yerde yaşıyoruz. Haliyle herkes Bodrum'a gelmek istiyor. Bu doğrulta plajlar da fiyat konusunda sürekli gündeme geliyor. Gündemde sürekli 'Bodrum pahalı' algısı var. Bodrum'da belediyenin halk plajları var ve buralar ücretsiz hizmet veriyor. Bunun yanı sıra üst segment dediğimiz plaj işletmeleri var. Bu işletmeler hizmete, konuma ve yerine göre farklılık gösteriyor. Özel plaj işletmelerine giriş ücreti 500 TL'den başlıyor ve bu fiyat 3 bin TL'ye kadar çıkıyor. Bazı misafirlerimiz, 'Sadece orada ben olayım, parayla ilgili bir sıkıntım yok' diyor ve o plaj işletmelerini tercih ediyor. Bodrum'un aşırı pahalı olarak gündeme gelmesi bana göre arz-talep dengesiyle alakalı" dedi.

Şahin, sözlerine şöyle devam etti.

"Bazı plaj işletmeleri direkt giriş ücreti olarak örneğin 3 bin TL alıyor ve 'Burada bulunmanın bedeli bu' diyor. Bazıları ise örneğin 2 bin TL harcama zorunluluğu koyarak giriş ücreti alıyor. Sadece giriş ücreti olan yerlerde içeride şezlong, şemsiye, soyunma, duş kabini gibi hizmetlerden faydalanılabiliyor. Misafir arzusuna göre işletmelerde iyi bir karides de yiyebilir, bir hamburger de yiyebilir. Hamburgerler rakamsal olarak gramajına göre farklılık gösteriyor. 180 gram da olabilir bir hamburger, 300 gram da. Genel olarak bir hamburgerin fiyatı 450 liradan başlıyor ve bu rakam 1000 liraya kadar çıkabiliyor. Bodrum'da lahmacun da 100 liradan başlıyor. 500, 750 ve 1000 liraya kadar lahmacun fiyatı mevcut. Bir aile Bodrum’da günlük 10 bin lira da harcayabilir, aynı şekilde hiç para da harcayamayabilir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading